Hakkımızda  |  İletişim  |  Turkey  |  International  |
English  |  Turkish  |  
 • IFRS News 2018/4
  Grant Thornton International UFRS ekibi tarafından her çeyrekte hazırlanan UFRS haberleri, 2018 dördüncü çeyrek dosyası. Yılın son çeyreği UMSK açısından sakin geçmiş olup yalnızca “Materyal Tanımı” konusunda yapılan tek bir değişiklik yayınlanmıştır. Bu çerçevede biz de, 2018'deki son bültenimizde gündemdeki bazı konuları ele almak istiyoruz. Bu konular arasında UFRS 9 ve UFRS 15 hakkında düzenleyici kurumların görüşleri yer almaktadır. Ayrıca bu bültenimizde Grant Thornton'da UFRS ile ilgili gelişmelerden haberler ve finansal raporlama alanındaki gelişmelere genel bir bakış da bulabileceksiniz. Yeni hazırlanan ancak henüz zorunlu tutulmayan standartların yürürlük tarihlerinin bir özeti ve yoruma açılmış UMSK yayınlarının bir listesi ile de bültenimizi kapatıyoruz.
  (Yayın dili: İngilizce)
 • Global Transfer Pricing Guide 2018
  Grant Thornton International tarafından hazırlanan 'Global Transfer Fiyatlandırması Rehberi 2018', zorlu ve değişken uluslararası vergi mevzuatı hakkında yardımcı olacak değerli bilgiler veriyor. Rehber, transfer fiyatlandırması kuralları çerçevesine, mevzuatın BEPS'den nasıl etkileneceğine ve değişikliklerin ne zaman uygulamaya konulacağına ilişkin olarak değerlendirmeler içeriyor. (Yayın dili: İngilizce)
 • Grant Thornton Haber Bülteni - 25. Sayı
  Dergimizin yeni sayısında, şirketimiz yönetiminde gerçekleşen bazı değişiklikler hakkında bilgilendirme, ayrıca, bağımsız denetim limitlerinde güncelleme, işletme aktifine kayıtlı taşınmazların yeniden değerlemesi ve işletmelere getirdiği vergisel yükümlülükler, kurumsal inovasyon ve performans yönetimi, gayrimenkul yatırım ortaklığı ile gayrimenkul yatırım fonu arasındaki temel farklar ve son olarak 7143 sayılı Kanun kapsamında ortaklardan alacaklar hesabının düzeltilmesi ve yaşanan sorun konulu makalelerimizi bulabilirsiniz.
 • IFRS News 2018/2
  Grant Thornton International UFRS ekibi tarafından her çeyrekte hazırlanan UFRS haberleri, 2018 ikinci çeyrek dosyası. Bu yayında ‘Finansal Raporlamadaki Kavramsal Çerçeve’nin revizyonu üzerine değerlendirmeler ile UMS 19 “Çalışanlara Sağlanan Faydalar” standardı üzerinde bilgilendirmeleri ve diğer birçok başlığı bulabilirsiniz. (Yayın dili: İngilizce)
 • Corporate Governance Report 2018
  Yönetim kurulları üzerindeki kurumsallık baskısı artıyor. Beklenti, hissedarların daha çok dinlenmesi ve beklentilerin yönetim kurulu vizyonuna ve şirket yönetim stratejisine aktarılması. Raporumuz, şirketlerin bu yeni düzene en hızlı ve verimli şekilde nasıl cevap verebileceğini inceliyor.(Yayın dili: İngilizce)

Almanya - Türkiye Ülke Masası


Bizler, Grant Thornton Türkiye ve Grant Thornton Almanya olarak, Türkiye pazarına girmek isteyen Alman şirketler ile Almanya pazarına girmek isteyen Türk şirketlerine, Almanya - Türkiye Ülke Masası olarak kapsamlı hizmetlerimizle destek vermekteyiz.
Detaylar için lütfen tıklayınız.

Tanıtım Broşürlerimiz

Türkçe tanıtım broşürümüz için tıklayınız.
İngilizce tanıtım broşürümüz için tıklayınız.

Contact

Member firm globe
Here are the addresses of our offices and other means of communication.

Hakkımızda


Türkiye'de 1986 yılında faaliyetlerine başlayan Grant Thornton Türkiye, farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok firmanın tercihi olan, alanında güçlü ve güvenilir bir kuruluştur. Merkez ofis İstanbul'da olmak üzere, Ankara ve Bursa’da bulunan ofislerinde, yaklaşık 150 kişilik çalışanıyla hizmet vermektedir. Farklı ölçek ve sektörlerden firmalara bağımsız denetim, vergi, muhasebe, mali müşavirlik ve yönetim danışmanlığı hizmetleri sunan Grant Thornton Türkiye'nin müşteri grubunda, halka açık şirketler, farklı büyüklüklerde aile şirketleri, yabancı sermayeli şirketler ve çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren holdingler bulunmaktadır. Dünyanın 135'ten fazla ülkesinde, 50.000 çalışana sahip Grant Thornton International'ın üyesidir. Eren Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. ile Engin Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebecilik Mali Müşavirlik A.Ş. iki ayrı şirket olup Grant Thornton International’ın Türk üye şirketleridir ve Grant Thornton marka çatısı altında faaliyetlerine devam etmektedirler. Eren Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. bağımsız denetim, tam tasdik dahil vergi hizmetleri, yönetim danışmanlığı hizmetleri vermekle yetkilendirilmiş olup, Engin Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebecilik Mali Müşavirlik A.Ş. bağımsız denetim, yönetim danışmanlığı, muhasebe ve mali müşavirlik hizmetleri vermekle yetkilendirilmiştir.

Site Haritası


Anasayfa Hizmetlerimiz Yayınlarımız
Etkinliklerimiz Basın Odası Yöneticilerimiz
Yararlı Adresler Grant Thornton Haber Bülteni Kişisel Verilerin Korunması