Hakkımızda  |  İletişim  |  Turkey  |  International  |
English  |  Turkish  |  
 • IFRS News 2019/1
  Grant Thornton International UFRS ekibi tarafından her çeyrekte hazırlanan UFRS haberleri, 2019 ilk çeyrek dosyası. Bu yeni sayıya, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış tarihi olan 29 Mart 2019’un yaklaşmasıyla, bu yol ayrılığının mali tablolar üzerindeki olası sonuçlarını inceleyerek başlıyoruz. Daha sonra, yeni yayınlanan UFRS 9 “Finansal Araçlar” ve UFRS 15 “Müşteri Sözleşmelerinden Hasılat” standartlarının tematik incelemelerine bakmadan önce, UMSK’nın sunduğu yeni teklifleri inceliyoruz.
  (Yayın dili: İngilizce)
 • Almanya - Türkiye Ülke Masası
  Bizler, Grant Thornton Türkiye ve Grant Thornton Almanya olarak, Türkiye pazarına girmek isteyen Alman şirketler ile Almanya pazarına girmek isteyen Türk şirketlerine, Almanya - Türkiye Ülke Masası olarak kapsamlı hizmetlerimizle destek vermekteyiz.
 • Global Transfer Pricing Guide 2018
  Grant Thornton International tarafından hazırlanan 'Global Transfer Fiyatlandırması Rehberi 2018', zorlu ve değişken uluslararası vergi mevzuatı hakkında yardımcı olacak değerli bilgiler veriyor. Rehber, transfer fiyatlandırması kuralları çerçevesine, mevzuatın BEPS'den nasıl etkileneceğine ve değişikliklerin ne zaman uygulamaya konulacağına ilişkin olarak değerlendirmeler içeriyor. (Yayın dili: İngilizce)
 • Grant Thornton Haber Bülteni - 27. Sayı
  Dergimizin yeni sayısında ‘Halka açık ortaklıklarda değerlemeye ilişkin SPK düzenlemeleri’, ‘TFRS 15 Müşteri Sözleşmelerinden Hasılat Standardı’na genel bakış’, ‘Yıllara yaygın inşaat işlerinin vergilendirilmesinde özellik arz eden durumlar’, ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve kesilen cezalar’, ‘Robotik süreç otomasyonu ve bu kapsamdaki hizmetlerimiz’, ‘Robotik süreç otomasyonu ve finans fonksiyonunun geleceği’ seminerimizden izlenimler, ‘TFRS 16 Kiralamalar Standardı’na genel bakış’, ‘Yönetim kurulunda çatışmadan kaçınmanın ya da çatışma ile baş etmenin yolları’ ve son olarak ’Corporate&Startup Day ile ekosistemin buluşması’ konulu makalelerimizi bulabilirsiniz.
 • Corporate Governance Report 2018
  Yönetim kurulları üzerindeki kurumsallık baskısı artıyor. Beklenti, hissedarların daha çok dinlenmesi ve beklentilerin yönetim kurulu vizyonuna ve şirket yönetim stratejisine aktarılması. Raporumuz, şirketlerin bu yeni düzene en hızlı ve verimli şekilde nasıl cevap verebileceğini inceliyor.(Yayın dili: İngilizce)

Almanya - Türkiye Ülke Masası


Bizler, Grant Thornton Türkiye ve Grant Thornton Almanya olarak, Türkiye pazarına girmek isteyen Alman şirketler ile Almanya pazarına girmek isteyen Türk şirketlerine, Almanya - Türkiye Ülke Masası olarak kapsamlı hizmetlerimizle destek vermekteyiz.
Detaylar için lütfen tıklayınız.

Tanıtım Broşürlerimiz

Türkçe tanıtım broşürümüz için tıklayınız.
İngilizce tanıtım broşürümüz için tıklayınız.

Contact

Member firm globe
Here are the addresses of our offices and other means of communication.

Hakkımızda


Türkiye'de 1986 yılında faaliyetlerine başlayan Grant Thornton Türkiye, farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok firmanın tercihi olan, alanında güçlü ve güvenilir bir kuruluştur. Merkez ofis İstanbul'da olmak üzere, Ankara ve Bursa’da bulunan ofislerinde, yaklaşık 150 kişilik çalışanıyla hizmet vermektedir. Farklı ölçek ve sektörlerden firmalara bağımsız denetim, vergi, muhasebe, mali müşavirlik ve yönetim danışmanlığı hizmetleri sunan Grant Thornton Türkiye'nin müşteri grubunda, halka açık şirketler, farklı büyüklüklerde aile şirketleri, yabancı sermayeli şirketler ve çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren holdingler bulunmaktadır. Dünyanın 135'ten fazla ülkesinde, 50.000 çalışana sahip Grant Thornton International'ın üyesidir. Eren Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. ile Engin Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebecilik Mali Müşavirlik A.Ş. iki ayrı şirket olup Grant Thornton International’ın Türk üye şirketleridir ve Grant Thornton marka çatısı altında faaliyetlerine devam etmektedirler. Eren Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. bağımsız denetim, tam tasdik dahil vergi hizmetleri, yönetim danışmanlığı hizmetleri vermekle yetkilendirilmiş olup, Engin Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebecilik Mali Müşavirlik A.Ş. bağımsız denetim, yönetim danışmanlığı, muhasebe ve mali müşavirlik hizmetleri vermekle yetkilendirilmiştir.

Site Haritası


Anasayfa Hizmetlerimiz Yayınlarımız
Etkinliklerimiz Basın Odası Yöneticilerimiz
Yararlı Adresler Grant Thornton Haber Bülteni Kişisel Verilerin Korunması